چرا جنگ؟! نامه نگاری آلبرت انیشتن و زیگموند فروید

در بحبوحه سال های بین جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم نخبگانی بودند از کشورهای مختلف که دغدغه ممانعت از شروع یک جنگ دوباره رو داشتند. آلبرت انیشتن فیزیکدان معروف یکی از این نخبگان بود.

سال هایی که سازمان ملل به تازگی تاسیس شده بود و خیلی ها شروع یک جنگ جهانی دیگه رو دور از انتظار میدونستند اما انیشتن همچنان بیمناک از پدیده شوم جنگ، نامه ای به زیگموند فروید می نویسه. نامه نگاری و مکالمات کوتاه این دو نخبه بزرگ در یک کتاب جمع آوری شده بنام چرا جنگ؟!

این کتاب کم حجم در واقع جواب فروید به سوال انیشتن بود که در نامه خودش پرسیده بود آیا راهی برای جلوگیری از وقوع پدیده شوم جنگ وجود داره؟! فروید هم بعنوان یک فیلسوف و روانشناس مشهور، طی یک نامه مفصل جواب انیشتن رو میده

این کتاب نکات ارزشمندی داره که خوندنش رو به همه عزیران توصیه می کنم. کتابی بود که در قسمت سوم سریال جنگ ویتنام پادکست معجون ازش استفاده کردیم.

 

 

این کتاب کم حجم در واقع جواب #فروید به سوال انیشتن بود که نامه خودش پرسیده بود آیا راهی برای جلوگیری از وقوع پدیده شوم جنگ وجود داره؟! فروید هم بعنوان یک #فیلسوف و #روانشناس مشهور اون عصر طی یه نامه مفصل، جواب انیشتن رو میده.

این کتاب نکاتی ارزشمندی داره که خوندنش رو به همه عزیزان توصیه میکنم. کتابی بود که در قسمت سوم سریال #جنگ_ویتنام #پادکست_معجون ازش استفاده کردیم

این کتاب رو با بقیه اشتراک بذار

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.