چرا جنگ؟! نامه نگاری آلبرت انیشتن و زیگموند فروید

در بحبوحه سال های بین جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم نخبگانی بودند از کشورهای مختلف که دغدغه ممانعت از شروع یک جنگ دوباره رو داشتند. آلبرت انیشتن فیزیکدان معروف یکی از این نخبگان بود.

سال هایی که سازمان ملل به تازگی تاسیس شده بود و خیلی ها شروع یک جنگ جهانی دیگه رو دور از انتظار میدونستند اما انیشتن همچنان بیمناک از پدیده شوم جنگ، نامه ای به زیگموند فروید می نویسه. نامه نگاری و مکالمات کوتاه این دو نخبه بزرگ در یک کتاب جمع آوری شده بنام چرا جنگ؟!

این کتاب کم حجم در واقع جواب فروید به سوال انیشتن بود که در نامه خودش پرسیده بود آیا راهی برای جلوگیری از وقوع پدیده شوم جنگ وجود داره؟! فروید هم بعنوان یک فیلسوف و روانشناس مشهور، طی یک نامه مفصل جواب انیشتن رو میده

این کتاب نکات ارزشمندی داره که خوندنش رو به همه عزیران توصیه می کنم. کتابی بود که در قسمت سوم سریال جنگ ویتنام پادکست معجون ازش استفاده کردیم.

 

 

این کتاب کم حجم در واقع جواب #فروید به سوال انیشتن بود که نامه خودش پرسیده بود آیا راهی برای جلوگیری از وقوع پدیده شوم جنگ وجود داره؟! فروید هم بعنوان یک #فیلسوف و #روانشناس مشهور اون عصر طی یه نامه مفصل، جواب انیشتن رو میده.

این کتاب نکاتی ارزشمندی داره که خوندنش رو به همه عزیزان توصیه میکنم. کتابی بود که در قسمت سوم سریال #جنگ_ویتنام #پادکست_معجون ازش استفاده کردیم

به این پست امتیاز بدید

این کتاب رو با بقیه اشتراک بذار

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *